Przystawka do słonecznika

Przystawka do słonecznika to element niezbędny, jeśli chcemy zająć się zbiorem tej wyjątkowej rośliny. Chociaż na co dzień nie zwracamy na to uwagi, to od jakości maszyn, na które się zdecydujemy, zależą plony i nakłady pracy. w dłuższej perspektywie realnie przekłada się to na mniejsze lub większe zyski. Z tego powodu warto przed zakupem poświęcić parę chwil na przeczytanie poniższego poradnika. Tłumaczymy, jaka przystawka do słonecznika jest najlepsza, a także czym się wyróżnia na tle innych i jak działa. Zapraszamy do lektury.

Czym jest przystawka do słonecznika? Uprawy

O roli słonecznika w polskich uprawach chyba nie musimy nikogo przekonywać. Ta piękna, astrowata roślina jest nie tylko urodziwa, ale i praktyczna. Większość jej magii kryje się w nasionach. Sam słonecznik pochodzi z okolic Meksyku, jednak od wielu wieków uprawia się go również w Europie. Ziarna zbierane przez przystawkę do słonecznika znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Najbardziej oczywisty jest spożywczy – słonecznik to cenne źródło substancji odżywczych, dodaje się go do wypieków, pieczywa i innych. Również przemysł farmaceutyczny chętnie wykorzystuje słonecznik, między innymi do wytwarzania leków przeciwgorączkowych i przeciwmalarycznych.

To nie koniec ciekawostek o bogactwie, które pozwala zebrać przystawka do słonecznika. Dzięki niej możemy także pozyskać nasiona cenne przy wytwarzaniu oleju. Po ich wytłoczeniu pozostaje makuch, wykorzystywany jako pasza dla zwierząt, z kolei łodygi przydają się do pozyskiwania celulozy lub, po spaleniu, cennego nawozu. Nic więc dziwnego, że uprawy słonecznika są coraz popularniejsze, a stąd już tylko krok do zakupu przystawki do słonecznika.

Przystawka do słonecznika
Przystawka do słonecznika / Jaka najlepsza? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Budowa przystawki do słonecznika

Jak zbudowana jest przystawka do słonecznika? Zacznijmy od tego, że to najbardziej wysunięta do przodu część kombajnu. Ma poprzeczny kształt, posiada nożyki i kosę do ścinania roślin, a także mechanizm przesuwający plony w głąb kombajnu celem dalszej obróbki. Heder do słonecznika, zwany także zespołem żniwnym, jest przystosowany do specyfiki zbioru tej rośliny poprzez odpowiednie regulacje i szereg dostosowań.

Dopasowanie przystawki do słonecznika do kombajnu

Firma Moresil oferuje doskonałe przystawki do słonecznika z możliwością dopasowania do każdego typu kombajnu. Chodzi nie tylko o system łączenia, ale nawet o takie drobiazgi, jak kolorystyczne dopasowanie do pojazdu. Jednym z parametrów, który możemy wybrać na etapie zakupu, jest oczywiście szerokość przystawki do słonecznika. Zakres zaczyna się od 5 metrów i posiada możliwość poszerzenia o 0,5 metra. Co więcej, najlepszy heder do słonecznika pozwala także na złożenie go do transportu. Kiedy więc szerokość przystawki do słonecznika sprawia, że możemy nie zmieścić się w wąskiej uliczce, wystarczy ją złożyć, nie trzeba jej demontować. To realna oszczędność czasu oraz wysiłku operatora kombajnu.

Przystawka do słonecznika z siekaczem łodyg

Poza systemem tnącym, dobra przystawka do słonecznika jest wyposażona również w siekacze łodyg. To co prawda część wyposażenia opcjonalnego, jednak jeśli nie zdecydujemy się na niego przy zakupie, może zostać dołożony właściwie w każdym momencie. To bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na optymalizację pracy. Siekacze perfekcyjnie oddzielają łodygi od ścierniska, są stabilne i mają wysoką jakość, dzięki czemu nie wymagają częstych napraw.

Jaka Przystawka do słonecznika
Jaka Przystawka do słonecznika najlepsza? Opinie, cena i ranking

Bezpieczeństwo przystawki do słonecznika

Wypadki w gospodarstwach rolnych to wciąż smutna rzeczywistość podczas wszelakich zbiorów. Możemy jednak minimalizować ich prawdopodobieństwo. Rozwiązaniem jest dobra, bezpieczna przystawka do słonecznika, posiadająca wszelkie stosowne osłony. Nie wyeliminuje to wypadków w stu procentach, ale znacznie zmniejsza ich prawdopodobieństwo.

W nieco mniejszym stopniu, ale jednak, na bezpieczeństwo wpływa także system przygniatania łodyg. Przede wszystkim, minimalizuje on ryzyko przebicia koła kombajnu przez zaostrzoną, twardą łodygę. Ponadto, jeśli zdarzy się, że ktoś będzie musiał wejść na ściernisko, ma mniejsze prawdopodobieństwo przypadkowego skaleczenia się.

Regulacje w przystawce do słonecznika

Jaka przystawka do słonecznika jest najlepsza? Gdybyśmy mieli wytypować jedną, podstawową cechę takiego sprzętu, to będzie to szeroki zakres regulacji, a także wygoda i łatwość ich przeprowadzania. To właśnie cecha przystawek do słonecznika firmy Moresil. Możemy w nich wyregulować między innymi szerokość rzędów. Możemy też regulować nachylenie oraz oczywiście wysokość siekacza do łodyg. Na dodatek, można to robić bez wychodzenia z kombajnu – a to za pomocą mechanizmu hydraulicznego. Wśród opcji wyposażenia znajdziemy również możliwość regulowania prędkości łańcuchów wciągających. Dopasowanie jej do prędkości kombajnu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Wydajność przystawki do słonecznika

Nasza przystawka do słonecznika została zaprojektowana w taki sposób, by maksymalizować wydajność. Chodzi przede wszystkim o minimalizację spalania paliwa i wszelkiego rodzaju strat, a przez to powiększenie plonów. W skali całej uprawy może dać to realne oszczędności.

Do tego celu służą na przykład:

  1. Utwardzone płyty tnące,
  2. Dodatkowe łańcuchy wciągające,
  3. System siekaczy z rotacją odwróconą,
  4. Wytrzymałe dwustronne noże siekające,
  5. Popychacze poprawiające podawanie,
  6. Regulowana tarcza, pomagająca przyjąć kwiaty w optymalnej dla zbiorów pozycji.
Najlepsza Przystawka do słonecznika
Najlepsza Przystawka do słonecznika

Uniwersalna przystawka do słonecznika

Obawiacie się kupować specjalną przystawkę do słonecznika, ponieważ nie posłuży ona do żadnych innych upraw? Nic straconego! W naszej ofercie znajdziecie również doskonały heder do słonecznika, który przysłuży się także o wiele popularniejszym zbiorom kukurydzy. Formalnie rzecz biorąc, jest to heder do kukurydzy, który jednak posiada specjalny zestaw. Po jego zastosowaniu sprzęt działa jak w pełni funkcjonalna przystawka do słonecznika i okazuje się doskonałą inwestycją dla gospodarstw zajmujących się uprawą tych dwóch roślin.

Jaka przystawka do słonecznika jest najlepsza? Podsumowanie

Chociaż najlepsza przystawka do słonecznika to dość indywidualny wybór, warto postawić na nowoczesne rozwiązania w przystępnej cenie oraz wieloletnie doświadczenie inżynierów projektujących wybrane przez nas maszyny. To właśnie może nam zaoferować firma Moresil. Cena przystawki do słonecznika, w porównaniu z jakością, okazuje się niewygórowana, a satysfakcja z udanych zbiorów jest przecież bezcenna. Dobra przystawka do słonecznika to sprzęt, który pasuje do niemal każdego kombajnu, można doposażyć go w opcjonalne funkcje, a na dodatek pozostaje odporny na awarie, gdyż został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów. Wszystko to powiększa nasze zbiory i zmniejsza nakład pracy, który musimy na nie przeznaczyć.