Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa

Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa, zwana także hederem lub zespołem żniwnym, pomaga w prowadzeniu niezwykle intratnego gospodarstwa. Z kukurydzy możemy bowiem uzyskać wysokojakościową paszę dla zwierząt lub ją sprzedać. Na pewno znajdziemy rynek zbytu, gdyż to szczególne zboże wykorzystywane jest w przemyśle cukierniczym i spożywczym, do produkcji opakowań, tworzyw sztucznych, leków, a nawet biopaliwa. Warto więc uprawiać kukurydzę, ale by przyniosła nam zyski, musimy najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, w którym prezentujemy wszystko, co trzeba wiedzieć o hederach do kukurydzy czterorzędowych, w prostej i skróconej formie – by nie marnować Państwa czasu. Omawiamy najciekawsze rozwiązania technologiczne, jak również odpowiadamy na pytanie, jaka przystawka do kukurydzy 4-rzędowa jest najlepsza.

Czym jest przystawka do kukurydzy 4-rzędowa?

Dobra przystawka do kukurydzy 4-rzędowa firmy Moresil to bardzo sprawny zespół żniwny, który minimalizuje straty podczas upraw i jest na tyle energooszczędny, że nie wymaga zbyt dużych nakładów energii podczas zbiorów. To wszystko składa się na efekt, jakim są spore plony, a w efekcie – zysk. Choć nowa przystawka do kukurydzy 3-rzędowa nie należy do najtańszych, przy dobrym gospodarowaniu jej zakup szybko się zwróci.

Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa
Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa / Cena i opinie

Co wyróżnia przystawkę do kukurydzy 4-rzędową?

Pomówmy teraz o zaletach przystawki do kukurydzy 4-rzędowej. Jest to bardzo przydatny sprzęt, który odznacza się niezbyt pokaźną szerokością. W przypadku dużych połaci pola może być to problem, ponieważ potrzebujemy więcej przejazdów, by pokryć całą powierzchnię. Ma to jednak swoje zalety. Po pierwsze, taki heder do kukurydzy jest tańszy, lepiej też sobie radzi w miejscach, gdzie niezwykle ważne jest precyzyjne manewrowanie.

Dzięki mniejszej masie, doskonale radzi sobie nawet w przypadku kombajnu o mniejszej mocy. Mało tego, przystawka do kukurydzy 4-rzędowa produkcji Moresil posiada opcję składania. Dzięki temu oszczędzamy czas w momencie, gdy w ciągu dnia roboczego musimy się przemieszczać po drogach publicznych między różnymi polami. Przystawka po złożeniu zajmuje mało miejsca, a dodatkowo nie zasłania widoku z kabiny operatora.

Uniwersalna przystawka do kukurydzy 4-rzędowa

Obawiacie się Państwo, że nasza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa nie będzie pasowała do Państwa sprzętu? Uspokajamy – firma Moresil dba o to, by wszystkie produkowane przez nią elementy cechowały się jak największą uniwersalnością. Są to rozwiązania, które sprawdziły się w połączeniu z różnymi kombajnami, a także w niemal wszystkich warunkach. Najlepsza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa radzi sobie nawet na najbardziej wymagających polach świata, dlatego jesteśmy przekonani, że sprawdzi się również w Państwa przypadku. Poza dopasowaniem w sensie technologicznym, oferujemy także możliwość dostosowania przystawki do kolorystyki kombajnu.

Jaka Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa
Jaka Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa najlepsza? Opinie i cena

Siekacz łodyg w przystawce do kukurydzy 4-rzędowej

Czym charakteryzuje się najlepsza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa? Jednym z podstawowych kryteriów powinno być jej zaawansowanie technologiczne. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na siekacz do łodyg i rozwiązania z nim związane. W naszej przystawce siekacz jest usytuowany z przodu, co sprawia, że osiągamy optymalne cięcie, a także heder nie zaczyna ciąć, dopóki łodyga nie zostanie prawidłowo wprowadzona. Zdecydowanie przyczynia się to do zmniejszenia strat.

Co więcej, przystawka do kukurydzy 4-rzędowa posiada siekacz w takim położeniu, by wszystkie łodygi zostały ścięte jednakowo. By uniknąć awarii i zmniejszyć koszty serwisowania, zarówno siekacz, jak i wszystkie wałki posiadają osobne sprzęgła. To ważne, ponieważ każdy z tych elementów charakteryzuje się nieco innym poborem mocy, w przypadku łączonego sprzęgła mogłoby dojść więc do przeładowania oraz zbyt szybkiego zużycia.

Jakie jeszcze elementy sprawiają, że przystawka do kukurydzy 4-rzędowa ze stajni Moresil jest najlepsza? Wciąż pochylając się nad siekaczem łodyg, warto zauważyć, że mimo zaawansowanych funkcji, charakteryzuje się on dużą prostotą mechaniczną. W każdej z przekładni znajdziemy dźwignię, którą operator może odłączyć oraz przyłączyć siekacz w dogodnym momencie. Przy okazji, nie sposób nie wspomnieć o rozdrabniaczu do łodyg jako funkcji opcjonalnej, dostępnej na etapie konfiguracji, jak i miażdżeniu ostro zakończonych łodyg, by nie uszkodziły kombajnu.

Zespół zrywający w przystawce do kukurydzy 4-rzędowej

Kolejny element, na który warto zwrócić szczególną uwagę, to cały zespół zrywający. To właśnie od niego zależy wydajność przystawki do kukurydzy 4-rzędowej, jeśli chodzi o wielkość zbiorów i zmniejszenie strat. Przekładnie są wykonane z najwyższej jakości materiałów i zanurzone w oleinie, noże zaś posiadają powłokę trudnościeralną z wolframem, co zapewnia im o wiele dłuższą trwałość. Dodatkowo, znajdziemy tu także system automatycznego smarowania, który również znacząco zmniejsza awaryjność.

Płyty tnące, którymi operator może sterować z kabiny dzięki systemowi hydraulicznemu, są zaprojektowane tak, by nie uszkadzały kolb. Dodatkowo, napęd łańcuchowy wyposażony jest w samoregulujący napinacz i przystosowuje się do każdej prędkości obrotowej kombajnu. To wszystko sprawia, że najlepsza przystawka do ukurydzy 4-rzędowa jest niezwykle wytrzymała i nie zawiedzie nas, gdy najbardziej jej potrzebujemy. Nie sposób nie wspomnieć także o łańcuchu wciągającym oraz ślimakach bocznych jako opcjonalnym wyposażeniu. Umożliwiają one ścięcie nawet wyległego plonu, dzięki czemu nie musimy się już martwić anomaliami pogodowymi, które położą naszą kukurydzę.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa
Najlepsza Przystawka do kukurydzy 4-rzędowa

Jaka przystawka do kukurydzy 4-rzędowa jest najlepsza? Konfiguracja

Jak już wspomnieliśmy, Moresil pozostawia swoim Klientom szerokie pole do konfiguracji. Odległości między rzędami zaczynają się od 50 centymetrów i podlegają regulacji wedle Państwa życzenia. Dodatkowo, najlepsza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa może być wyposażona w opcje dodatkowe. Należą do nich na przykład:

  1. Ślimaki boczne,
  2. Czujnik wysokości,
  3. Zaawansowany autopilot dla lepszego wsparcia operatora,
  4. Zestaw do zbioru słonecznika, poszerzający możliwości przystawki,
  5. Wałki zrywające z nożami naprzemian- i naprzeciwległymi,
  6. Rozdrabniacz do łodyg.

Najlepsza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa – podsumowanie

Firma Moresil ma już ponad pół wieku doświadczenia na rynku maszyn rolniczych. Jej produkty cenione są na całym świecie, łączą w sobie niewygórowane ceny oraz najwyższą jakość, wydajność i bezawaryjność. Jednocześnie jest to producent, który idzie z duchem czasu i nie boi się zmian. Mamy więc pewność, że najlepsza przystawka do kukurydzy 4-rzędowa jest zaawansowaną maszyną na miarę dwudziestego pierwszego wieku i tylko ułatwi nam zbiory, zamiast rodzić nerwy czy frustracje.