Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa

Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa bywa także nazywana hederem do kukurydzy lub zespołem żniwnym. Warto zauważyć, że jest to najbardziej wysunięty na przód element kombajnu. Jako że znajduje się niejako na pierwszej linii frontu, warto zadbać o to, by miał on wysoką jakość i cechował się wyjątkową trwałością. Jest bowiem narażony na wiele przeciążeń czy uszkodzeń – niewidoczne, wystające i twarde elementy, odskakujące kamienie i inne.

Jeśli wybierzemy dobrą przystawkę do kukurydzy 8-rzędową, nie będzie to poważny problem. Przygotowaliśmy więc dla Państwa poradnik. Podpowiadamy w nim, na jakie cechy i parametry zwrócić szczególną uwagę przy zakupie lub konfiguracji sprzętu. Wskazujemy też, jaka przystawka do kukurydzy 8-rzędowa jest najlepsza.

Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa – nowa czy używana?

Zdajemy sobie sprawę, że dobra przystawka do kukurydzy 8-rzędowa to niemały wydatek. Czasem kusi nas oszczędność, jaką jest zakup urządzenia używanego. W takiej sytuacji, choćbyśmy bardzo starali się sprawdzić wybrany sprzęt, kupujemy tak naprawdę kota w worku, nie da się bowiem rozebrać używanego hederu na części, by sprawdzić dosłownie wszystko. A zdarza się przecież, że awaria pozornie niewielkiego elementu jest najkosztowniejsza, zwłaszcza gdy okazuje się on głęboko ukryty.

Jeżeli kukurydzy uprawiamy niewiele, a przystawka do kukurydzy 8-rzędowa jest nam potrzebna sporadycznie, o wiele lepszym wyborem może się okazać wypożyczenie sprzętu. Jeśli jednak myślimy o uprawie kukurydzy na poważnie i chcemy zbudować na tej podstawie intratny interes, warto sięgnąć po model nowy. Mamy pewność, że przez najbliższe lata nie będzie sprawiał kłopotów i, poza naturalną eksploatacją, nie będzie wymagał kosztownych napraw. Dodatkowo, możemy tak skonfigurować funkcje i parametry, by stworzyć najlepszą przystawkę do kukurydzy 8-rzędową, dostosowaną do swoich potrzeb.

Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa
Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa / Cena i opinie

Składana przystawka do kukurydzy 8-rzędowa

Dobra przystawka 8-rzędowa do kukurydzy jest dość szeroka, co łatwo zauważyć już na pierwszy rzut oka. Jeśli więc chcemy poruszać się z nią po drogach publicznych, musimy ją odpiąć i transportować na specjalnej przystawce… Czy aby na pewno? Najlepsza przystawka do kukurydzy 8-rzędowa, produkowana przez renomowaną firmę Moresil, posiada funkcję składania. Możemy dzięki temu znacząco zmniejszyć jej szerokość, jednocześnie nie ograniczając widoczności operatorowi kombajnu. Ułatwia to manewrowanie i wymijanie innych pojazdów, zwłaszcza na wąskich, wiejskich drogach. Oszczędza też sporo czasu i wysiłku, który zużylibyśmy, każdorazowo montując przystawkę 8-rzędową do kukurydzy.

Uniwersalna przystawka do kukurydzy 8-rzędowa

Okazuje się, że dobra przystawka do kukurydzy 8-rzędowa jest bardzo uniwersalna. Łatwo dopasować ją do każdego kombajnu, który posiada odpowiednią moc, nie tylko w sensie dopasowania technologicznego. Moresil dba nawet o takie detale, jak kolorystyka, dlatego hedery sprzedawane przez tego producenta występują w różnych wersjach, jeśli chodzi o barwy. Ponadto, uniwersalna przystawka do kukurydzy 8-rzędowa świetnie dopasuje się do różnych warunków, możemy także na etapie konfiguracji wybrać dogodną szerokość rzędów.

Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa a uprawy

Skoro już mowa o warunkach, warto wspomnieć, że przystawka do kukurydzy 8-rzędowa produkowana przez Moresil została przetestowana na różnych polach na całym świecie. Nie są jej straszne ani nierówności terenu, ani wyległy plon, ponieważ posiada szereg technologicznych usprawnień. Pomaga ściąć kukurydze dotkniętą gwałtownymi opadami czy podmuchami wiatru, ponieważ w ramach wyposażenia opcjonalnego posiada specjalne ślimaki boczne, a także łańcuch górny. Wszystko to sprawia, że uprawa kukurydzy staje się o wiele bardziej bezproblemowa.

Jeśli to Państwa nie przekonuje, warto wspomnieć, że najlepsza przystawka do kukurydzy 8-rzędowa, produkowana przez Moresil, posiada także zespół do zbioru słonecznika. Dzięki temu możemy poszerzyć swoją działalność o nowy obszar, a także czerpać korzyści z wypożyczania przystawki innym rolnikom. Jest to element wyposażenia opcjonalnego, dodawanego na życzenie klienta.

Jaka Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa
Jaka Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa najlepsza? Opinie i cena

Dobra przystawka do kukurydzy 8-rzędowa z siekaczem łodyg

Projekt siekacza w przystawce do kukurydzy 8-rzędowej firmy Moresil sprawia, że kombajn zużywa znacznie mniej mocy. Przekłada się to na realną oszczędność paliwa, a co za tym idzie, również finansową. Dodatkowo, w hederze do kukurydzy zostało także zastosowane innowacyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o usytuowanie siekacza. Znajduje się o z przodu, przed wałkami wciągającymi, a pod zespołem zrywającym. Co to daje? Po pierwsze, przystawka do kukurydzy 8-rzędowa firmy Moresil pomaga nam uzyskać optymalne cięcie. Dodatkowo, kombajn nie zaczyna ciąć, dopóki łodyga nie zostanie prawidłowo wprowadzona do wnętrza. Dzięki temu narażamy się na znacznie mniejsze straty kolb, możemy też oszczędzić sobie ponownego koszenia.

Niezawodna przystawka do kukurydzy 8-rzędowa

Prostota mechaniczna i przemyślane rozwiązania sprawiają, że najlepsza przystawka do kukurydzy 8-rzędowa nie jest tak narażona na awarie. Posiada ona osobne sprzęgła dla wałków, jak i dla siekacza, dzięki czemu ograniczamy jego nadmierne zużycie, a także zapobiegamy przeładowaniu. By zwiększyć trwałość przekładni w naszej przystawce do kukurydzy 8-rzędowej, została ona szczelnie zamknięta i zanurzona w kąpieli oleinowej. Napęd łańcuchowy został wzmocniony, a do tego posiada funkcję automatycznego napinania. Dzięki temu zapobiegamy zerwaniu się łańcucha, a także sprawiamy, że obroty przystawki dopasują się do praktycznie każdego kombajnu.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa
Najlepsza Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa

Jaka przystawka do kukurydzy 8-rzędowa jest najlepsza?

Nowoczesna przystawka do kukurydzy 8-rzędowa może posiadać szereg udogodnień. Nie tylko przyczyniają się one do zwiększenia plonu i minimalizują ryzyko straty kolb, ale też zapewniają wysoki poziom komfortu operatorowi. Przykładem może być tu autopilot czy funkcja zapamiętywania ukształtowania terenu, które zmniejszają ryzyko zmęczenia operatora. Ważne są także rozwiązania technologiczne, takie jak wzmocnione płyty tnące czy ślimaki wzmocnione hydraulicznie.

Przystawka do kukurydzy 8-rzędowa – podsumowanie

Zastanawiając się, jaka przystawka do kukurydzy 8-rzędowa jest najlepsza, warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu i innowacyjnym pomysłom. Obie te cechy łączą się w całkiem namacalnej postaci – produktach oferowanych przez firmę Moresil. Są one w stanie podnieść polskie rolnictwo do światowych standardów jakości.