Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa

Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa może być naszą zmorą, ale też niezwykle efektywnym narzędziem, przyspieszającym i znacznie ułatwiającym zbiory. To tylko od nas zależy, którą z tych opcji preferujemy. Kluczem do sukcesu jest bowiem dokonanie odpowiedniego wyboru. Cechy najlepszej przystawki do kukurydzy 6-rzędowej można podzielić na obiektywne, które w każdym przypadku są tak samo ważne, jak i subiektywne, które musimy dobrać ściśle do swoich potrzeb.

Firma Moresil oferuje szerokie – nomen omen – pole do konfiguracji, a także proste i nowoczesne rozwiązania technologiczne, które wpływają na łatwość użytkowania. Przygotowaliśmy więc dla Państwa poradnik, w którym podpowiadamy, jaka przystawka do kukurydzy 6-rzędowa jest najlepsza i jakimi cechami powinna się ona wyróżniać.

Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa – nowa czy używana?

Zdajemy sobie sprawę, że sprzęt rolniczy to zawsze duży wydatek. Kuszą nas więc opcje z rynku wtórnego. Nie możemy jednak zapominać, że po pierwsze, używana przystawka do kukurydzy 6-rzędowa została skonfigurowana pod potrzeby poprzedniego właściciela, a nie nasze, a po drugie, może szybko ulec awarii. Ani na pierwszy rzut oka, ani przy dokładniejszej inspekcji nie jesteśmy w stanie sprawdzić literalnie wszystkich podzespołów, elementów mechanicznych i wad oraz uszkodzeń wynikających z eksploatacji. Tylko nowa przystawka do kukurydzy 6-rzędowa daje nam stuprocentową gwarancję, że sprzęt po krótkim czasie nie odmówi nam posłuszeństwa i nie będzie wymagał dodatkowych nakładów. Jeśli wydatek wydaje się zbyt duży, można część środków odzyskać poprzez wypożyczanie przystawki innym rolnikom.

Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa
Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa / Cena i opinie

Uniwersalna przystawka do kukurydzy 6-rzędowa

Obawiacie się Państwo, że przystawka do kukurydzy 6-rzędowa produkcji Moresil nie będzie pasować do Państwa kombajnu? Prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest niezwykle niskie. Staramy się oferować taki sprzęt, który będzie maksymalnie uniwersalny i dopasuje się bez trudu do pozostałych maszyn, które nasi klienci już posiadają. Dbamy nie tylko o dopasowanie mechaniczne, dzięki któremu przystawka do kukurydzy 6-rzędowa Moresil pasuje do niemal każdego kombajnu o stosownej mocy, ale także o detale. Mamy tu na myśli takie drobiazgi, jak choćby dopasowanie kolorystyczne.

Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa a uprawy

Uprawa kukurydzy, jeśli tylko dobrze się do niej zabierzemy, to całkiem intratny interes. Na swoje plony znajdziemy rynek zbytu między innymi u producentów pasz dla zwierząt hodowlanych, w przemyśle spożywczym, cukierniczym, farmaceutycznym. Kukurydza może także służyć do produkcji biomasy i opakowań oraz tworzyw sztucznych, nic więc dziwnego, że jej uprawa w naszym kraju jest tak popularna. By jednak przynosiła spore zyski, konieczna jest dobra przystawka do kukurydzy 6-rzędowa.

Co to oznacza? Moresil oferuje przystawki do kukurydzy 6-rzędowe, które dopasują się do każdego rodzaju upraw. Zostały solidnie przetestowane na całym świecie, również w bardzo trudnych warunkach, dlatego macie Państwo pewność, że możecie im zaufać. Sprawdzą się nawet na nierównym terenie czy przy plonie wyległym, zmniejszając straty i maksymalizując zyski. mało tego, jeśli równolegle do kukurydzy uprawiamy także słonecznik, możemy na etapie konfiguracji poprosić o dedykowany zestaw do zbioru również tej rośliny. Dzięki temu przystawka do kukurydzy 6-rzędowa staje się jeszcze bardziej uniwersalna.

Jaka Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa
Jaka Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa najlepsza? Opinie i cena

Jaka przystawka do kukurydzy 6-rzędowa jest najlepsza?

Co nam po nowoczesnym sprzęcie, jeśli często będzie ulegał awariom, a nakłady finansowe na naprawy i konserwację pochłoną lwią część uzyskanych w ten sposób zysków? Na szczęście, firma Moresil pomyślała o tym aspekcie. Pomimo licznych funkcji i ułatwień, nasza najlepsza przystawka do kukurydzy 6-rzędowa cechuje się prostotą mechaniczną i odpornością na awarie. Wymaga jedynie regularnej konserwacji i wymiany elementów eksploatacyjnych, jednak w ogólnym ujęciu, wydatki na serwis są naprawdę niewielkie.

Jak to się dzieje? Już przybliżamy niektóre rozwiązania? Dobra przystawka do kukurydzy 6-rzędowa posiada przede wszystkim szczelnie zamkniętą, zanurzoną w kąpieli oleinowej przekładnię ze stali hartowanej, jak również napęd łańcuchowy regulowany, zabezpieczony w podobny sposób. Każdy z elementów cechujących się różnym zużyciem mocy – wałki i siekacz – posiadają osobne sprzęgła, co zapobiega przeciążeniom czy nadmiernemu zużyciu. Z kolei noże pokryte są specjalną powłoką z dodatkiem wolframu, dzięki czemu okazują się o wiele bardziej odporne na ścieranie.

Opcje dodatkowe w przystawce do kukurydzy 6-rzędowej

Wspomnieliśmy już, że najlepsza przystawka do kukurydzy 6-rzędowa posiada szerokie pole do konfiguracji. Mowa tu nie tylko o dostosowaniu koloru czy szerokości rzędów, ale też dodatkowych funkcjach. Doposażenie w nie sprzętu nie jest obowiązkowe, jednak może stanowczo poprawić zbiory. Do takich opcjonalnych rozwiązań należą między innymi:

  1. Zaawansowany autopilot,
  2. Czujnik wysokości terenu,
  3. Boczne ślimaki wciągające po jednej lub po obu stronach,
  4. Rozdrabniacz do łodyg,
  5. Wałki wciągające z nożami naprzeciw- i naprzemianległymi,
  6. Wspomniany już zestaw do zbioru słonecznika.

Wszystko to sprawia, że nawet przy wyległym plonie, czy to wskutek niesprzyjającej pogody, czy innych zjawisk, jesteśmy w stanie odzyskać sporą część powalonych plonów. Mamy też pewność, że kolby zostają oddzielone od łodyg w sposób prawidłowy, równy i bez miejsca na błędy.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa
Najlepsza Przystawka do kukurydzy 6-rzędowa

Dobra przystawka do kukurydzy 6-rzędowa – rozwiązania

Heder do kukurydzy, czy też zespół żniwny na 6 rzędów, może się cechować ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi, które przydają się podczas zbiorów. Mamy tu na myśli takie kwestie, jak na przykład samonapinający się łańcuch czy szereg regulacji z poziomu kabiny operatora. Mało tego, dobra przystawka do kukurydzy 6-rzędowa produkcji Moresil wyposażona jest w opcję składania. Po złożeniu nie zasłania widoku operatorowi, dzięki czemu możemy bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych bez konieczności demontażu przystawki. Dodatkowo, model przez nas oferowany jest wyposażony w górne łańcuchy wciągające, ułatwiające koszenie w ekstremalnych warunkach.

Najlepsza przystawka do kukurydzy 6-rzędowa / Podsumowanie

Rozwiązania, o których piszemy, doskonale sprawdzają się nie tylko na papierze, ale i w praktyce. Firmie Moresil zaufało już wielu klientów i w zamian za to otrzymali oni profesjonalny sprzęt w niewygórowanej cenie. Zachęcamy więc, by dołączyć do ich grona. Najlepsza przystawka do kukurydzy 6-rzędowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego zapraszamy do ustalenia szczegółów.