Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa

Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa to jeden z zakupów, które musimy poczynić na początku swojej przygody z uprawą tego zboża. Owszem, możemy ją wypożyczyć, jednak wtedy mamy dość mały wybór, jeśli chodzi o konfigurację i funkcje, a finansowo na dłuższą metę też może się to nie opłacać. Możemy również sięgnąć po sprzet używany, jednak i to nie jest najfortunniejszy wybór. Taka przystawka do kukurydzy 5-rzędowa z drugiej ręki często się psuje, wymaga dużych nakładów na konserwację i serwis, a na to wszystko jeszcze może posiadać wady ukryte, czy też wynikające z naturalnego zużycia. W takim przypadku dochodzenie swoich praw od sprzedawcy bywa żmudne i długotrwałe.

Zachęcamy więc do zakupu nowego sprzętu. Jest to spora inwestycja, ale rozkłada się ona na lata bezproblemowego użytkowania. By pomóc Państwu w podjęciu ostatecznej decyzji, prezentujemy wszystko, co musicie Państwo wiedzieć o tego typu urządzeniach. Podpowiadamy, jaka przystawka do kukurydzy 5-rzędowa jest najlepsza oraz na jakie funkcje warto zwrócić uwagę na etapie konfiguracji.

Co to jest przystawka do kukurydzy 5-rzędowa?

Zacznijmy od podstawowych informacji. Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa, inaczej heder do kukurydzy, to tak zwany zespół żniwny. Jest najbardziej wysuniętą na przód częścią kombajnu, którą można odpinać i przypinać w dowolnym momencie. Odpowiada za ścięcie i siekanie łodygi, a także przetransportowanie kolby do gardzieli kombajnu. Jest ona w stanie kosić pięć rzędów jednocześnie.

Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa
Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa / Cena i opinie

Czym jest konfiguracja przystawki do kukurydzy 5-rzędowej?

Jaka jest najlepsza przystawka do kukurydzy 5-rzędowa? Nie ma jednoznacznego przepisu, który pozwoliłby przypasować to urządzenie do każdej osoby. Firma Moresil wychodzi więc naprzeciw tym zmiennym potrzebom i pozostawia szerokie pole do konfiguracji urządzenia. Możemy między innymi ustalić szerokość rzędów, dopasowując ją do swoich upraw, do wyboru mamy wartości od 50 cm w górę. Możemy także zdecydować się na różne elementy opcjonalne, o których powiemy za chwilę, jak również dopasować przystawkę do kukurydzy 5-rzędową do kolorystyki swojego kombajnu.

Opcjonalne wyposażenie przystawki do kukurydzy 5-rzędowej

Przy temacie konfiguracji nie sposób nie wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu, o jakie możemy uzupełnić naszą najlepszą przystawkę do kukurydzy 5-rzędową. Producent, jakim jest Moresil, pozwala o dodanie takich funkcji, jak na przykład:

  1. Autopilot – ma on zmniejszyć zmęczenie operatora nawet w sytuacji całodniowej pracy podczas żniw, jednocześnie minimalizuje ryzyko błędu,
  2. Automatyczne utrzymanie wysokości nad podłożem i czujnik wysokości,
  3. Ślimaki boczne, wyposażone w układ hydrauliczny lub mechaniczny – zmniejszają straty i poprawiają koszenie plonu wyległego,
  4. Wałki zrywające z nożami naprzemian- i naprzeciwległymi,
  5. Rozdrabniacz do łodyg,
  6. Zestaw do zbioru słonecznika, który pozwala poszerzyć działalność także o inne uprawy.
Jaka Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa
Jaka Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa najlepsza? Opinie i cena

Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa a uprawy

Jak łatwo się domyślić, dobra przystawka do kukurydzy 5-rzędowa służy przede wszystkim do koszenia tego konkretnego zboża. Jest to dość opłacalna uprawa, na którą z pewnością znajdziemy rynek zbytu. Kukurydza jest bowiem stosowana szeroko w przemyśle spożywczym, zarówno do zwykłej żywności, jak i specjalistycznych pokarmów dla osób z nietolerancją glutenu. Używa się jej również jako paszy dla zwierząt hodowlanych, do produkcji tworzyw sztucznych i opakowań, jako biomasę w przemyśle paliwowym, a nawet do produkcji niektórych leków.

Jednak to nie wszystko. Przy odpowiedniej konfiguracji i wspomnianym zestawie do zbioru słonecznika, możemy także rozpocząć uprawę tych astrowatych kwiatów. Ich nasiona wykorzystuje się do produkcji oleju, a także w branży spożywczej i cukierniczej. Jeśli obawiacie się Państwo, że przystawka do kukurydzy 5-rzędowa nie poradzi sobie ze zbyt wymagającymi uprawami, są to obawy nieuzasadnione. Nasz produkt bowiem sprawdził się w wielu miejscach na świecie, również w bardzo niesprzyjających warunkach. Świetnie radzi sobie z plonem wyległym, jak również na nierównym terenie.

Transport przystawki do kukurydzy 5-rzędowej

Szerokość ulic w polskich wsiach sprawia, że przystawka do kukurydzy 5-rzędowa jest zbyt szeroka, by transportować ją drogą publiczną, gdy jest przypięta do kombajnu. Żaden pojazd nie zdołałby nas wtedy minąć. Z kolei każdorazowe odpinanie i przypinanie sprzętu przy małych połaciach pola, rozrzuconych w różnych miejscach, bywa uciążliwe. Mamy na to rozwiązanie. Moresil przygotowało przystawkę do kukurydzy 5-rzędową, którą można łatwo złożyć na czas transportu. Jest to znacznie szybsze, pochłania mniej pracy i energii, a jednocześnie złożona przystawka nie zasłania widoku z kabiny operatora.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa
Najlepsza Przystawka do kukurydzy 5-rzędowa

Niezawodna przystawka do kukurydzy 5-rzędowa

Kilkukrotnie wspomnieliśmy, że najlepsza przystawka do kukurydzy 5-rzędowa nie ulega zbyt często awariom, a koszty jej utrzymania są stosunkowo niskie. Ma na to wpływ przede wszystkim prostota mechaniczna. Przy czym pamiętajmy, że ta prostota nie oznacza zacofania technologicznego. Wręcz przeciwnie, są to nowoczesne rozwiązania, bazujące na latach doświadczeń i najlepszej wiedzy.

Jakie rozwiązania mamy tu na myśli? Najlepsza przystawka do kukurydzy 5-rzędowa posiada osobne sprzęgło dla każdego z wałków, a także dla siekacza. Każdy z tych elementów ma bowiem nieco inny pobór mocy, sprawia to więc, że cały mechanizm wolniej się zużywa. To jednak nie wszystko. Znajdziemy tu także samonapinający łańcuch oraz noże pokryte wolframem, by nie ścierały się nadmiernie. Mało tego, w przystawce do kukurydzy 5-rzędowej produkcji Moresil znajdziemy niezwykle trwałą przekładnię, zanurzoną w kąpieli oleinowej, a na dodatek wykonaną ze stali hartowanej. To wszystko sprawia, że nie ulega ona zbyt często awariom.

Jeżeli to wciąż Państwa nie przekonuje, dodajmy do tego także specjalny popychacz w zamkniętej konstrukcji łańcuchów wciągających, jak również płyty wciągające wyprodukowane z trwałego materiału i wyprofilowane w taki sposób, by nie uszkadzały kolb. Z kolei górny łańcuch wciągający pozwala sobie poradzić z plonem wyległym, a żadne warunki nie są nam już straszne.

Najlepsza przystawka do kukurydzy 5-rzędowa – podsumowanie

Jak Państwo widzicie, firma Moresil jest mistrzem w łączeniu najlepszych tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami. Duży wpływ ma na to doświadczenie, które liczy już sobie ponad pół wieku i rozciąga się na sporą część świata. Teraz przydatne technologie są na wyciągnięcie ręki, i to w niewygórowanej cenie, jak za najlepszą przystawkę do kukurydzy 5-rzędową.