Przystawka do kukurydzy

Przystawka do kukurydzy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rolników, którzy chcą pójść w uprawę tego zboża. O zbyt raczej nie trzeba się martwić – jest ono szeroko wykorzystywane w gospodarce. Kukurydza służy między innymi wytwarzaniu żywności, od popularnych płatków kukurydzianych, chrupek czy popcornu, aż po specjalistyczną żywność dla osób z nietolerancją glutenu. Jednak to nie wszystko. Do wytwarzania leków stosuje ją także przemysł farmaceutyczny, jako biomasa sprawdza się w przemyśle paliwowym, a jako biodegradowalny materiał wykorzystuje się ją przy wytwarzaniu tworzyw sztucznych.

Jak widzicie, uprawa kukurydzy może być całkiem intratnym zajęciem. Trzeba jednak przygotować się do tej inwestycji, i nie chodzi tylko o odpowiednie warunki do uprawy. Koniecznym zakupem jest także dobra przystawka do kukurydzy – i to właśnie jej postanowiliśmy poświęcić nasz dzisiejszy poradnik.

Czym jest przystawka do kukurydzy?

Dobra przystawka do kukurydzy to uniwersalny zespół żniwny, który pozwala na zbiory tego szczególnego zboża. Musi się on charakteryzować odpowiednią odpornością i innowacyjnymi rozwiązaniami, w porównaniu na przykład do hederów stosowanych w uprawie innych zbóż. Kukurydza jest bowiem znacznie wyższa, jej najcenniejszą częścią okazuje się oczywiście kolba, a łodygi są tak twarde, że po ścięciu mogą narobić szkód.

Przystawka do kukurydzy
Przystawka do kukurydzy / Jaka najlepsza? Opinie, cena i ranking / Gdzie kupić?

Uniwersalna przystawka do kukurydzy

By zacząć uprawę, a przede wszystkim zbiory kukurydzy, nie trzeba wymieniać kombajnu. Wystarczy dobra przystawka do kukurydzy Moresil, którą można dopasować do niemal każdego urządzenia tego typu. Producent oferuje szereg regulacji, dzięki którym mamy pewność, że przystawka świetnie sprawdzi się z naszym kombajnem, a nawet pozwala na dopasowanie jej kolorystycznie, by wszystko dobrze współgrało.

Budowa przystawki do kukurydzy

Najważniejszym elementem przystawki do kukurydzy jest system zrywający / tnący. Chodzi o to, że łodyga kukurydzy jest niezwykle twarda, trzeba więc sporo siły, by ją przerwać. W tym celu stosuje się niezwykle ostre nożyki wciągające, utwardzone płyty zrywające, a także rozdzielacze. Budowa przystawki do kukurydzy jest tak skomplikowana również dlatego, że łodygi trzeba ustawić odpowiednio do urządzenia tnącego, zwłaszcza jeśli kukurydza jest położona lub pochylona pod wpływem warunków atmosferycznych. Przydają się więc ślimaki boczne i łańcuchy. Dodatkowo, celem usprawnienia pracy, resztki łodyg są rozdrabniane, za co odpowiadają specjalne rozdrabniacze.

Przystawka do kukurydzy i słonecznika

Najlepsza przystawka do kukurydzy posłuży nam nie tylko w celu zbiorów jednego rodzaju rośliny. Może ona zostać w bardzo prosty sposób przekształcona w zespół żniwny do zbioru słonecznika. Firma Moresil przygotowała bowiem specjalne nakładki, które pozwalają dostosować maszynę do zbioru tych kwiatów z rodziny astrowatych, a konkretnie – ich cennych pod wieloma względami nasion. W razie potrzeby, będziemy więc mogli rozwinąć swoje uprawy również o tą roślinę.

Jaka Przystawka do kukurydzy
Jaka Przystawka do kukurydzy najlepsza? Opinie, cena i ranking

Jaką przystawkę do kukurydzy wybrać? Szerokość

Jednym z pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć przy zakupie dobrej przystawki do słonecznika, jest to o szerokość. Wszystko zależy od kombajnu, a także naszych potrzeb i możliwości finansowych. Moresil pozwala nam dopasować szerokość produktu, ponieważ na etapie konfiguracji mamy całkiem szeroki wachlarz możliwości. Co więcej, najlepsza przystawka do kukurydzy jest składana. Oznacza to, że nie musimy odpinać zespołu żniwnego i ciągnąć go za sobą za każdym razem, gdy wyjeżdżamy na drogę publiczną. Takie rozwiązanie sprawia, że operator kombajnu bez problemu poradzi sobie nawet w wąskich, wiejskich uliczkach, a złożona przystawka do kukurydzy nie przesłania mu widoku.

Dobra przystawka do kukurydzy a straty

Przy zakupie przyświeca nam jeden cel – maksymalnie ograniczyć straty zboża, gdyż realnie przekładają się one na mniejsze zyski przy tych samych nakładach finansowych. Najlepsza przystawka do kukurydzy posiada szereg rozwiązań, które minimalizują to ryzyko.

Należą do nich między innymi:

  • Usytuowanie siekacza z przodu, co sprawia, że maszyna nie zaczyna cięcia, dopóki pozycja łodygi nie będzie odpowiednia,
  • Wspomniane już łańcuchy oraz ślimaki boczne,
  • Regulowana wysokość przystawki do kukurydzy,
  • Płyty tnące wykonane w taki sposób, by nie uszkadzały kolb,
  • Noże naprzeciw- oraz naprzemianległe.

Serwis przystawki do kukurydzy

Pamiętajmy, że dobra przystawka do kukurydzy to skomplikowany mechanizm, który jednocześnie narażony jest na duże przeciążenia. Mamy tu na myśli między innymi działanie wilgoci, ale też odskakujące kamienie czy zaostrzone przedmioty, z którymi ma kontakt urządzenie. Serwis przystawki do kukurydzy będzie prostszy, jeśli wybierzemy model zaprojektowany tak, by możliwie obniżyć koszty eksploatacji.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, firma Moresil wykształciła odpowiednie narzędzia w tym kierunku. Jest to między innymi możliwa prostota całego mechanizmu, ale także wyposażenie wałków wciągających w wolframowe, nieścieralne noże, automatyczny system smarowania, specjalnie zaprojektowany napinacz łańcucha, jak również wzmocnienie regulowanego napędu łańcuchowego. Dzięki temu znacznie rzadziej dochodzi do awarii czy naturalnego wyeksploatowania części, a jeśli już – serwis takiej przystawki do kukurydzy okazuje się łatwiejszy.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy
Najlepsza Przystawka do kukurydzy

Przystawka do kukurydzy a bezpieczeństwo

Chociaż wypadki przy uprawie kukurydzy nie są tak powszechne, jak w popularniejszych gałęziach rolnictwa, również się zdarzają. Dobra przystawka do kukurydzy ma nam zapewnić nie tylko odpowiedni plon, ale i wysoki poziom bezpieczeństwa. Posiada osłony minimalizujące ryzyko wypadku, jak również specjalny system, który pozwala zagiąć zaostrzone końce łodyg w taki sposób, by nie uszkodziły kombajnu ani osoby, która znajdzie się na ściernisku.

Jaka przystawka do kukurydzy jest najlepsza? Podsumowanie

Poza opisanymi możliwościami, najlepsza przystawka do kukurydzy wyróżnia się także szeroką możliwością konfiguracji. Produkty ze stajni Moresil możemy na przykład doposażyć w autopilot. Zmniejsza on ryzyko błędu operatora kombajnu, nawet jeśli ten jest już zmęczony po całym dniu pracy. Wyposażeniem opcjonalnym są również: czujnik wysokości, dodatkowe ślimaki boczne, możliwość doposażenia maszyny na każdym etapie.

Rozpoczynając uprawę kukurydzy lub wymieniając sprzęt na lepszy, warto zainwestować w produkty marki Moresil. To nie tylko dobra przystawka do kukurydzy – to także wieloletnie doświadczenie, wiedza i odwaga, by wprowadzać kolejne innowacje.