Pokosówka do trawy

Pokosówka do trawy to coraz popularniejsze narzędzie, które może w istotny sposób przysłużyć się naszym zbiorom. W założeniu, jest to tańsza alternatywa dla dodatkowego kombajnu pokosowego, który i tak przez większość roku stoi bezczynnie. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i miejsce na przechowywanie sprzętu, dlatego właśnie warto rozważyć taki zakup.

Prezentujemy więc poradnik, który pomoże się Państwu do tego zakupu przygotować. Wyjaśniamy prosto i przystępnie, czym jest pokosówka do trawy i w jakich przypadkach polecamy jej nabycie, wskazujemy też, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Zapraszamy do lektury.

Czym jest pokosówka do trawy?

Pokosówka do trawy świetnie zastąpi kombajn pokosowy, ale i samobieżną kosiarkę pokosową. Jest to heder, czyli zespół żniwny, który możemy zamontować do innych pojazdów, jakich na co dzień używamy do obróbki pola. Ma ona za zadanie skosić naszą uprawę w sposób, który minimalizuje straty i nakłady pracy, a przez to przynosi znacznie większe zyski.

Pokosówka do trawy
Pokosówka do trawy / Opinie i cena

Do jakich upraw nadaje się pokosówka do trawy?

Jak wskazuje nam sama nazwa, pokosówka do trawy przysłuży się zwłaszcza właścicielom upraw roślin zaliczanych do traw. Chodzi tu na przykład o kupkówkę, facelię, trawę nasienną, ale też na przykład pszenicę i inne zboża, zwłaszcza na kiszonkę. Dobra pokosówka do trawy posłuży nam w wielu sytuacjach, na przykład podczas zbioru rzepaku czy gryki. Nawet jeśli kupujemy ją z myślą o jednym rodzaju upraw, może się okazać, że w międzyczasie gospodarstwo będzie wymagało przekwalifikowania, a wtedy te dodatkowe możliwości są na wagę złota.

Pokosówka do trawy – nowa czy używana?

Osoby zainteresowane zakupem dobrej pokosówki do trawy często zastanawiają się, czy w ich przypadku lepiej sprawdzi się nowa, czy używana maszyna. Musimy zdać sobie sprawę, że zakup z rynku wtórnego zawsze jest ryzykiem. Nie chodzi tylko o wady ukryte, bo akurat te w przypadku wielotysięcznych inwestycji warto udowodnić przed sądem, ale też naturalną eksploatację maszyny. Jest ona narażona na spore obciążenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego kupując ją z drugiej ręki, nigdy nie możemy być pewni, czy w najbliższym sezonie nie dokona swojego żywota.

Chociaż jest to dość spora inwestycja, polecamy zakup nowej pokosówki do trawy z oferty Moresil. Mamy pewność, że w najbliższym czasie nie będzie ona wymagała dodatkowych, niespodziewanych nakładów finansowych. Możemy też skonfigurować ją ściśle pod swoje potrzeby. Jeśli wydatek wydaje się zbyt duży, by go udźwignąć, warto zaoferować okolicznym rolnikom z mniejszymi gospodarstwami odpłatny najem pokosówki do trawy, dzięki czemu część inwestycji nam się zwróci. A zainteresowanie będzie z pewnością duże.

Jaka Pokosówka do trawy
Jaka Pokosówka do trawy najlepsza? Cena i opinie

Do czego zamontować pokosówkę do trawy?

Chociaż dobra pokosówka do trawy ma boczne kółka, ułatwiające transport, to nie posiada ona napędu. Musimy go zapewnić, podpinając nasz heder pod odpowiednią maszynę rolniczą. Może to być zwykły kombajn, ale również wystarczy ciągnik o odpowiednio dużej mocy. Pokosówka do trawy z oferty Moresil może być montowana z przodu – wtedy wymaga przedniego wału odbioru mocy lub przedniej jednostki hydraulicznej – lub też z tyłu, wykorzystując obrotową kabinę operatora.

Wymiary pokosówki do trawy

Jeśli chodzi o najlepszą szerokość pokosówki do trawy, sprawa jest dość zróżnicowana. Wszystko zależy od tego, jak często mamy potrzebę precyzyjnego manewrowania, a także jaką moc zdoła osiągnąć nasz ciągnik. Dobra pokosówka do trawy jest dość szeroka, dzięki czemu skoszenie pola wymaga mniej przejazdów, a co za tym idzie, zużycie paliwa również jest znacznie mniejsze. Z drugiej jednak strony, wraz z szerokością rośnie także masa maszyny, a z tym nie każdy traktor sobie poradzi. Kupując pokosówkę do trawy, możemy wybrać maszynę z oferty Moresil o szerokości od 6,5 do 7,5 metra.

Zalety pokosówki do trawy

Rozmawiamy o różnych funkcjach i cechach najlepszej pokosówki do trawy, ale w Państwa głowach być może pojawia się pytanie – czy w ogóle warto ją kupować? Okazuje się, że to rozwiązanie pomaga rozwiązać wiele problemów i zmniejszyć nakłady konieczne do uzyskania plonów. Wspomnieliśmy już o tym, że jest tańsza od samobieżnej kosiarki pokosowej, a jednocześnie każdy z nas ma traktor lub kombajn w swojej „stajni”.

To nie wszystko. Dobra pokosówka do trawy jest również bardziej ekologiczna. Przyspiesza wysychanie roślin i zmniejsza straty, dzięki czemu nie musimy inwestować w chemikalia, takie jak glifosat. Pozyskiwana w ten sposób czy to żywność, czy też pasza dla zwierząt staje się więc zdrowsza, może z powodzeniem zostać sprzedana jako żywność eko. To nie tylko korzyść dla środowiska, ale i dla nas, ponieważ w naszej kieszeni zostają realne pieniądze, które w innym przypadku przeznaczylibyśmy na glifosat.

Najlepsza Pokosówka do trawy
Najlepsza Pokosówka do trawy

Jaka pokosówka do trawy jest najlepsza?

Opinie o pokosówkach do trawy Moresil mówią same za siebie – to chętnie wykorzystywane i często polecane narzędzie, które zapewni nam niski nakład pracy oraz obfite plony. Urządzenie tego typu może cechować się różnorodnymi funkcjami dodatkowymi, jak również elementami opcjonalnymi, które można wybrać jeszcze na etapie konfiguracji lub dołożyć później.

Jakie rozwiązania stosuje się w najlepszej pokosówce do trawy? Produkty z oferty Moresil łączą w sobie najlepsze tradycje z nowoczesnością. Są wysoce zautomatyzowane, dzięki czemu zmniejszają zmęczenie operatora i minimalizują ryzyko jego błędu. Dobra pokosówka do trawy jest w stanie na przykład zapisać ukształtowanie terenu, by w przyszłości lepiej się do niego dopasować. Można też wybrać, czy chcemy kłaść pokos z jednej, czy z obu stron maszyny. Dodatkowo, pokosówka do trawy posiada liczne rozwiązania, sprzyjające jej trwałości i bezawaryjności.

Najlepsza pokosówka do trawy – podsumowanie

Zwana czasem żniwiarką pokosową lub hederem do trawy, dobra pokosówka do trawy to urządzenie niezwykle uniwersalne, które pozwoli nam na obrobienie wielu rodzajów pól. Chociaż jej zakup może wydawać się sporą inwestycją, weźmy pod uwagę, że w porównaniu do jakości i oferowanych funkcji, cena pokosówki do trawy z oferty Moresil wcale nie jest wygórowana. Nad projektem pracują doświadczeni inżynierowie, którzy dbają o to, by Państwa praca przynosiła jak najlepsze efekty, dlatego właśnie warto im zaufać.