Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa

rzystawka do kukurydzy 3-rzędowa służy do zbioru tego szczególnego, wysokiego zboża. Jego uprawa może być wyjątkowo intratna i mamy niemal pewny rynek zbytu. Dlaczego? Kukurydza znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach: przemyśle spożywczym i cukierniczym, do produkcji oleju, ale również tworzyw sztucznych czy nawet biopaliwa. Jest to roślina rzadkiego siewu, dlatego zarówno na etapie siania, jak i zbiorów niezwykle ważna jest precyzja.

O ile pierwsze z tych kryteriów nie leży w naszej gestii, o tyle na drugie możemy coś zaradzić. Przygotowaliśmy więc dla Państwa poradnik, w którym podpowiadamy, jaka przystawka do kukurydzy 3-rzędowa jest najlepsza. Wskazujemy też, jakie jej cechy są najbardziej pożądane oraz na co zwrócić uwagę, kupując taki sprzęt dla siebie.

Czym jest przystawka do kukurydzy 3-rzędowa?

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki. Co to jest przystawka do kukurydzy 3-rzędowa? To szczególny rodzaj hederu, który możemy zapiąć do kombajnu. Służy on zbiorom przede wszystkim tego jednego zboża. Poprzez zaawansowany zespół tnący, ścina ona łodygi i transportuje kolby do gardzieli kombajnu. Jest dość wąska i niewielka, jest w stanie ściąć trzy rzędy jednocześnie. Wymaga więc większej ilości przejazdów, ale także zajmuje mniej miejsca, charakteryzuje się mniejszą wagą i łatwiej nią manewrować.

Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa
Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa / Cena i opinie

Jaka przystawka do kukurydzy 3-rzędowa jest najlepsza?

By ustalić, jaka jest najlepsza przystawka do kukurydzy trzyrzędowa, warto wziąć pod uwagę jej cechy. Na szczęście profesjonalna firma, jaką jest Moresil, pozwala nam na konfigurację wielu kwestii zgodnie z naszymi potrzebami.

My podczas zakupu polecamy zwrócić uwagę na:

  • Dopasowanie do kombajnu i upraw,
  • Szerokość rzędów,
  • Siekacz do łodyg,
  • Trwałość,
  • Funkcje i elementy opcjonalne.

Dopasowanie przystawki do kukurydzy 3-rzędowej

Najlepsza przystawka do kukurydzy 3-rzędowa nie sprawdzi się w naszym przypadku, jeśli nie będzie dopasowana do naszej uprawy oraz kombajnu. Na szczęście modele, które znajdziecie w ofercie Moresil, są niezwykle uniwersalne. Zostały przetestowane na wielu rodzajach pól, w naprawdę trudnych warunkach. Dzięki temu mamy pewność, że żadne warunki uprawy nie są im straszne i świetnie sprawdzą się w naszym przypadku.

Ważne jest także dopasowanie do kombajnu. Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa z katalogu Moresil pozwala na przyłączenie do niemal każdego kombajnu. Jednocześnie możemy ją dopasować do sprzętu kolorystycznie. Jeśli zajmujemy się uprawą słonecznika, możemy jako wyposażenie opcjonalne wybrać dodatkowy zestaw, który pomoże nam przy zbiorach również tej rośliny.

Jaka Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa
Jaka Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa najlepsza? Cena i opinie

Szerokość rzędów w przystawce do kukurydzy 3-rzędowej

Jak jeszcze można dopasować dobrą przystawkę do kukurydzy 3-rzędową do rodzaju upraw? Niezwykle ważna jest szerokość rzędu, czyli rozstaw rzędów, w jakim sadzimy kukurydzę. Jeśli ta rzeczywista nie będzie się zgadzała ze zastosowaną w przystawce, może się okazać, że straty będą wyższe niż powinny. Dlatego Moresil oferuje szeroki zakres regulacji. Możemy dopasować szerokość rzędów do siebie, począwszy od 50 centymetrów.

Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa z siekaczem do łodyg

W przypadku dobrej przystawki do kukurydzy 3-rzędowej niezwykle ważny jest sprawny siekacz łodyg. Dzięki szczególnym rozwiązaniom, wykorzystanym w przystawce Moresil, mamy do dyspozycji sprzęt, który zużywa znacznie mniej mocy kombajnu. Jest on usytuowany z przodu. Ta drobna zmiana sprawia, że osiągamy optymalne cięcie, a jednocześnie unikamy sytuacji, gdy cięcie rozpoczyna się jeszcze przed poprawnym wprowadzeniem łodygi między wałki. Z kolei odpowiednia pozycja siekacza pozwala skosić łodygi jednakowo. Warto tez wiedzieć, że zarówno siekacz do łodyg, jak i wałek posiadają osobne sprzęgło.

Skoro jesteśmy już przy temacie łodyg, nie sposób nie wspomnieć o jednym drobnym udogodnieniu. Jest nim oczywiście przystawka do kukurydzy 3-rzędowa, która zagina odstające końce łodyg po ścięciu. To spory atut, ponieważ łodygi tego typu są niezwykle twarde i ostro zakończone. Mogą więc uszkodzić sprzęt, a na dodatek spowodować nieprzyjemne wypadki przy pracy.

Trwałość przystawki do kukurydzy 3-rzędowej

Decydując się na zakup nowej przystawki do kukurydzy 3-rzędowej, zwróćmy też uwagę na jej trwałość. Chcemy przecież, by posłużyła nam przez długie lata. Chodzi oczywiście o odporność na korozję – przystawki Moresil wypadają pod tym względem bardzo dobrze, ponieważ są wykonane z materiałów nierdzewnych – ale również awarie i uszkodzenia mechaniczne. Nie można zapobiec im w stu procentach, ale różne rozwiązania technologiczne minimalizują to ryzyko.

O co dokładnie chodzi? Na przykład wspomniane osobne sprzęgło dla wałków i siekacza, co zapobiega przeciążeniom. Dodatkowo, dobra przystawka do kukurydzy 3-rzędowa posiada osobną skrzynię przekładniową dla każdego wałka. Napęd hedera został z kolei szczelnie obudowany i umieszczony w kąpieli oleinowej, co zdecydowanie przyczynia się do zwiększenia jego trwałości. Mało tego, samoregulujący napinacz dba o prawidłowe napięcie łańcucha na każdym etapie zbiorów.

Najlepsza Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa
Najlepsza Przystawka do kukurydzy 3-rzędowa

Najlepsza przystawka do kukurydzy 3-rzędowa – wyposażenie i funkcje

Poza wymienionymi rozwiązaniami, najlepsza przystawka do kukurydzy 3-rzędowa wyróżnia się także szeregiem ciekawych atutów. Możemy tu na przykład wymienić wszystkie rozwiązania, sprawdzające się doskonale przy wyległym plonie. To ważne, zwłaszcza że żyjemy w czasach różnych nieprzyjemnych anomalii pogodowych. Oprócz tego, dobra przystawka do kukurydzy 3-rzędowa posiada górny łańcuch wciągający, przydający się przy nawet najtrudniejszych warunkach.

To nie wszystko. Wśród opcji dostępnych jako wyposażenie opcjonalne znajdziemy na przykład zaawansowany autopilot. Przejmuje on wiele obowiązków operatora i robi to precyzyjnie nawet po wielu godzinach koszenia. Przyczynia się więc do zmniejszenia zmęczenia u pracownika, a pośrednio również do mniejszego prawdopodobieństwa błędu czy wypadku. Wyposażenie dodatkowe może obejmować także ślimaki boczne oraz wałki wciągające z nożami naprzeciw- i naprzemianległymi.

Jaką przystawkę do kukurydzy 3-rzędową wybrać i kupić? Podsumowanie

Zachęcamy, by przy zakupie najlepszej przystawki do kukurydzy 3-rzędowej zaufać wieloletniemu doświadczeniu firmy Moresil. Łączy ona niewygórowane ceny sprzętu z najwyższą jakością i przydatnymi innowacjami. Jest to inwestycja, którą warto rozważyć, bo dobrze użytkowana, na pewno się zwróci.